Zaufaj nam

Zadbamy o Twoją witalność, formę i wygląd. W naszym ośrodku pracuje doświadczony zespół specjalizujący się m.in. w zakresie żywienia, sportu, rehabilitacji i urody.

Dr Ewa Dąbrowska
Dr Ewa Dąbrowska

Jest autorką diety warzywno-owocowej. Czuwa nad jadłospisem wczasów zdrowotnych.

Dietetyk Nina Łangowska
Dietetyk Nina Łangowska

Pomaga wyjść z diety warzywno- owocowej i uczy zdrowych nawyków żywieniowych.

Dr Agnieszka Lemańczyk
Dr Agnieszka Lemańczyk

Prowadzi konsultacje lekarskie i wspiera kuracjuszy w rozwiązywaniu trudności zdrowotnych.

Dr Ewa Dąbrowska

Była wieloletnim pracownikiem Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie pracowała do 1999 roku na stanowisku adiunkta w Klinice Chorób Wewnętrznych. Przeprowadziła badania naukowe z zakresu immunologii, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych.

Zainteresowała się niedocenianą ówcześnie rolą żywienia w leczeniu chorób cywilizacyjnych, którą należało rozwinąć oraz potwierdzić naukowo i praktycznie. Przeprowadziła badania, których wynikiem było opracowanie nowatorskiej diety warzywno-owocowej odtruwającej i wspomagającej samoleczące mechanizmy organizmu. Inspiracją stały się publikacje dr Kingi Wiśniewskiej-Roszkowskiej dotyczące głodówek zdrowotnych. Zachęcające wyniki, uzyskane dzięki tej diecie, skłoniły ją do upowszechnienia postu
w praktyce. Efektem było powstanie w 1994 roku pierwszego tego typu Ośrodka Wczasów Zdrowotnych z dietą warzywno-owocową w pensjonacie „U Zbója” w Gołubiu na Kaszubach.

Dr Ewa Dąbrowska – jest autorką licznych publikacji na temat żywienia i zdrowia. Bierze udział w licznych wykładach organizowanych na arenie międzynarodowej, jest również stałym gościem programów radiowych i telewizyjnych poświęconych tematyce zdrowia. Z jej inicjatywy zostało powołane w 1995 roku Stowarzyszenie „Re-Vita”, które jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Klasycznej Medycyny Naturalnej.

Dietetyk Nina Łangowska

Mgr Nina Łangowska ukończyła gdański Uniwersytet Medyczny na kierunku dietetyka. Jest również absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku biologia. Specjalizuje się w dietetyce klinicznej. Swoje kwalifikacje stale podnosi na szkoleniach i konferencjach dotyczących dietoterapii chorób cywilizacyjnych. Od kilku lat prowadzi gabinet dietetyczny w Żukowie i Kościerzynie, dzięki czemu ma na swoim koncie setki zadowolonych pacjentów.

W ośrodku “U Zbója” zajmuje się zmianą nawyków żywieniowych, dietoterapią, wyjściem z diety warzywno-owocowej bez efektu jojo oraz motywacją pacjentów w dążeniu do zdrowia, właściwej wagi i dobrego samopoczucia. Opracowuję jadłospisy dla różnych grup ludzi, biorąc pod uwagę ich wiek, stan zdrowia czy tryb życia. Jadłospisy są dostosowywane do zaleceń lekarskich oraz zasad żywienia, z uwzględnieniem indywidualnego zapotrzebowania na dane składniki odżywcze i witaminy.

Spotkasz mnie w gabinecie nr 4

Dr Agnieszka Lemańczyk

Dr Lemańczyk ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku. Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych i medycynie pracy.

Od 2000 roku współpracuje z dr Ewą Dąbrowską. Po przeprowadzeniu diety warzywno-owocowej na własnym organizmie i uzyskaniu zaskakująco dobrego efektu, zafascynował ją prosty i jednocześnie niezwykły post zdrowotny.

Oferuje konsultuje pacjentów przystępujących do postu w zakresie wskazań, planowaniu czasu trwania i formy diety oraz ewentualnego dostrojenia dotychczasowej farmakoterapii. Wspiera kuracjuszy w rozwiązywaniu trudności zdrowotnych pojawiających się w trakcie pobytu w ośrodku zarówno tych związanych bezpośrednio z efektami działania diety warzywno-owocowej, jak i niezależnych od niej zdarzeń medycznych.

Do konsultacji uprawnieni są wszyscy kuracjusze. Dni i godziny przyjęć znajdują się w ogólnodostępnym planie turnusu u Zbója.

Spotkasz mnie w gabinecie nr 5